Tiskové zprávy

Z karlovarského letiště se bude v příští sezóně létat nově i s CK Fischer do Tuniska, Řecka a Turecka, cestovní kanceláře Čedok a Alexandria také navyšují počet destinací


                                     
                                                                            
 

Z karlovarského letiště se bude v příští sezóně létat nově i s CK Fischer do Tuniska, Řecka a Turecka, cestovní kanceláře Čedok a Alexandria také navyšují počet destinací

Karlovy Vary (28. 11. 2023) Karlovarský kraj a Letiště Karlovy Vary uzavřely dohodu se společností DER Touristik CZ a.s., která sdružuje cestovní kanceláře Fischer, Exim Tours a Nev Dama, o rozšíření nabídky dovolenkových destinací s odlety z Letiště Karlovy Vary. CK Fischer bude v létě 2024 z Karlových Varů létat do pěti destinací, kterými budou Turecko – Antalya, Tunisko – Monastir, Řecko – Kréta a Rhodos a Bulharsko – Varna.    

„Pro Karlovarský kraj i letiště je to samozřejmě skvělá zpráva, protože o dovolené s odletovým místem z Karlových Varů byl letos velký zájem. Tento krok ale vnímám také jako další posun v rozvoji regionu. Dojde k značnému navýšení počtu linek do dovolenkových destinací oproti loňskému roku. Jsem velmi rád, že potenciál karlovarského letiště bude opět více využíván,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

CK Čedok v příštím roce, kromě již tradiční Antalye a Heraklionu, přidá také řecký ostrov Rhodos. CK Alexandria rozšíří svou nabídku odletů z Karlových Varů o bulharský Burgas, v sezóně 2024 bude tedy létat do Varny i Burgasu. Drtivá většina zájezdů na příští rok s místem odletu z Karlových Varů je již nyní v prodeji v online katalozích jednotlivých cestovních kanceláří.        


„Jsem velmi potěšen dalším navýšením počtu letů, které budou směřovat z našeho letiště a zpět. Kromě širší nabídky zájezdů, která jistě nadchne obyvatele kraje, by se tak mohla přiblížit doba, kdy Letiště Karlovy Vary nebude potřebovat dotace na provoz  z krajského rozpočtu. Kraj i v roce 2024 finančně podpoří cestovní kanceláře s jejich novými charterovými lety, protože možnost odlétat na dovolenou z domácího letiště považujeme za významný krok vpřed a skvělou službu obyvatelům regionu,“ doplnil neuvolněný krajský zastupitel s gescí v oblasti dopravy Jan Bureš.          
           

„Dalších sedm charterových letů týdně v letové sezóně červen až září 2024 významně zvýší možnost pro obyvatele Karlovarského kraje a širšího regionu si vybrat svojí ideální dovolenou s odletem z Karlových Varů. Jsem velmi ráda, že se utěšeně daří zvyšovat počet charterových letů z našeho letiště. Z loňských tří jich máme na příští rok deset. Letiště bude i v příštím roce nabízet cestujícím parkování zdarma,“ říká jednatelka letiště Alice Justina Undus.           

 
  
Počet komentářů : 0  |  Přidejte první komentář