Tiskové zprávy

Tisková zpráva: Charterové lety z Taškentu

TISKOVÁ ZPRÁVA
 
 Provoz na letišti v Karlových Varech obohatí v letních měsících zajímavé letecké spojení společnosti Uzbekistan Airways, které budou zajišťovat provedení série charterových letů z Taškentu. Zároveň se jedná o první a jediné přímé letecké spojení, provozované mezi Uzbekistánem a Českou republikou od roku 2014. 
 
 Karlovy Vary, 12. června 2017 – letecký provoz na letišti v Karlových Varech obohatí v letních měsících letošního roku letadla společnosti Uzbekistan Airways, která budou létat na trase ze středoasijského Taškentu do Karlových Varů. Série charterových letů, provozovaných na objednávku uzbeckých touroperátorů, odráží narůstající zájem uzbeckých občanů o návštěvu a zejména využívání nabídky lázeňské péče v našem regionu. Lety budou provozovány od 25. 6. do 17. 9. 2017.
 
Spojení Taškentu a Karlových Varů se stane historicky nejdelší leteckou linkou, která bude provozována z/do našeho regionu. Letová vzdálenost mezi Taškentem a Karlovými Vary je přibližně 4300 km a doba letu bude přibližně pět a půl hodiny. Dosud nejdelší provozovanou leteckou linkou do Karlových Varů byly lety z Ťumeně, kde však byla letová vzdálenost o téměř 1000 km a 1,25 hodiny kratší.
 
„Narůstající zájem uzbecké klientely o cesty do našeho regionu se projevuje dlouhodobě a o zavedení leteckého spojení jednali zástupci letiště již v loňském roce. Bohužel, složitý proces získávání víz a zejména vízové kvóty pro Uzbekistán, znemožnily realizaci letů v loňském roce a jsme proto rádi, že se ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí podařilo tento problém vyřešit a že v letošním roce budeme moci cestující z této destinace přivítat na našem letišti,“ uvedl ředitel letiště, Ing. Černý.
 
 „Lety z Taškentu jsou dobrým příkladem toho, že náš region může být atraktivní pro návštěvníky z různých částí světa. Pro naše cestovatele je zase Uzbekistán zajímavý svou pohnutou minulostí, na jeho území se nacházejí některá z nejstarších měst světa. Věřím, že všichni „aktéři“ v oblasti cestovního ruchu v našem kraji i nadále budou aktivní ve vyhledávání nových příležitostí a trhů a ještě intenzivněji budou navazovat kontakty, které mohou znamenat další příliv návštěvníků do našeho regionu. Byl bych rád, kdyby se spojení mezi Taškentem a Karlovými Vary stalo pravidelnou součástí leteckého provozu na letišti v Karlových Varech i v budoucích letech,“ doplnil Martin Hurajčík, náměstek hejtmanky Karlovarského kraje.
 
Společnost Uzbekistan Airways (https://www.uzairways.com/en) vznikla v lednu 1992 a dnes provozuje celkem 36 letadel, které létají do více než 40 destinací v zemích CIS, západní Evropy, USA, středního a dálného východu. Významný je i provoz tuzemských linek. Lety do Karlových Varů budou provozovány letadlem typu Airbus 320. Společnost má ve své flotile celkem 36 letadel, vč. nejmodernějších typu Boeing 787.
                                                
Vlastníkem letiště Karlovy Vary je Karlovarský kraj a provozovatelem společnost Letiště Karlovy Vary s. r. o., zapsaná v obchodním rejstříku u Krajského soudu v Plzni, oddíl C, vložka 15872. Kontaktní adresa: Letiště Karlovy Vary s. r. o., K Letišti 132, 360 01 Karlovy Vary. Dotazy zasílejte na email: marketing@airport-k-vary.cz
 
  
Počet komentářů : 0  |  Přidejte první komentář