Tiskové zprávy

Návštěva prezidenta Srbské republiky v Karlovarském kraji


Vzácnou návštěvu přivítalo dne 30. 11. 2016 letiště Karlovy Vary. U příležitosti návštěvy Karlovarského kraje jej pro svoji cestu využil prezident Srbské republiky Tomislav Nikolić se svojí manželkou v rámci oficiální návštěvy České republiky.

Prezident Nikolič přicestoval do Karlových Varů z Prahy na palubě Airbusu A 319-115X(CJ) Armády České republiky, reg. čísla 2801. Cílem návštěvy srbského prezidenta a doprovázející delegace byla návštěva mauzolea v Jindřichovicích, u něhož proběhl pietní akt a položení věnců. Mauzoleum vybudovala vláda Jugoslávie v letech 1925 - 1932 a nechala zde uložit ostatky 7100 Srbů a 189 Rusů, kteří ve zdejším zajateckém táboře, zřízeném v době 1. světové války pro srbské, italské a ruské zajatce, zahynuli v letech 1915 - 1918. Následně prezident Nikolić s doprovodem dorazil na návštěvu Karlových Varů, kde si prohlédl Vřídelní a Tržní kolonádu. Poté svoji návštěvu Karlovarského kraje ukončil a odletěl z karlovarského letiště zpět do Bělehradu, a to na palubě stroje CESSNA 560XL, registrace YU-SPC.         

 

Foto: Karlovarský kraj
Letadlo, kterým odlétal prezident Srbské republiky, připravené k odletu. Stroj výrobce letadel Cessna, typ 560XL Citation XLS+, byl vyroben v roce 2013.
  
 
  
Počet komentářů : 0  |  Přidejte první komentář