Tiskové zprávy

Karlovarský kraj pokračuje v modernizaci letiště, postaví novou stanici požární služby


Moderního zázemí se už brzy dočkají příslušníci útvaru Záchranné a požární služby (ZPS) na mezinárodním letišti v Karlových Varech. Za účasti hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla byla dnes na letišti slavnostně zahájena výstavba nového objektu ZPS, který představuje další krok v modernizaci letiště.

"Nová budova hasičské záchranné stanice nahradí starou nevyhovující, která už přestávala sloužit svému účelu. Celková investice dosáhne přibližně 31,4 milionu korun bez DPH, z toho asi 2 miliony stála příprava stavby, tedy například projektová dokumentace nebo posouzení vlivu na životní prostředí. K financování budou použity zejména prostředky z nájemného, které společnost Letiště Karlovy Vary uhradila Karlovarskému kraji koncem loňského roku, a finance získané z převodu pozemků letiště ve vlastnictví kraje do vlastnictví podniku Řízení letového provozu ČR. Částku 8 milionů zaplatí kraj ze svého rozpočtu,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Martin Havel.Objekt Záchranné a požární služby vybuduje společnost OHL ŽS, a. s., z Brna, která se stala vítězem výběrového řízení na dodavatele stavby, podle projektu společnosti Invente  z Českých Budějovic. „Jsme rádi, že jsme dostali příležitost realizovat v Karlovarském kraji tuto důležitou součást významného mezinárodního letiště,“ zdůraznil Jiří Kápl, ředitel divize 5 společnosti OHL ŽS, a.s.

Stavba by měla být dokončena nejpozději v březnu příštího roku. "Dvoupodlažní objekt budou tvořit garáže, administrativní část a místnost operačního střediska s výhledem na vzletovou a přistávací dráhu. Stanice bude napojena na letištní pojezdovou dráhu novou komunikací a v okolí vzniknou zpevněné plochy včetně parkoviště pro osobní automobily," popsal náměstek hejtmana Jakub Pánik.Vlastní realizace výstavby nové stanice ZPS bude probíhat za plného provozu letiště. „Výstavba bude klást zvýšené nároky na zajištění provozní bezpečnosti. Stanice bude umístěna východně od stávajících objektů letiště, v optimální poloze vůči vzletové a přistávací dráze s ohledem na záměr jejího prodloužení v budoucnosti,” vysvětlil Václav Černý, ředitel letiště.Podle původních předpokladů měla být výstavba nového objektu ZPS zahájena již v loňském roce. Výběrové řízení na dodavatele stavby však musel kraj začátkem letošního roku zopakovat, a to z toho důvodu, že původně vítězná firma se nakonec zakázky vzdala a v pořadí druhý uchazeč nabízel cenu o téměř tři miliony korun vyšší. Novou soutěží bylo dosaženo ceny o 359 tisíc korun (bez DPH) nižší, než kdyby záchrannou stanici měla stavět společnost, která ve zrušeném řízení skončila druhá. K dispozici bude navíc 250 tisíc korun, které tvoří propadlá jistota vítěze původního výběrového řízení.

 

  
Počet komentářů : 0  |  Přidejte první komentář