Tiskové zprávy

Krajské letiště v Karlových Varech připravilo nabídku FLY & VISIT pro vlastníky malých letadel

Krajské letiště v Karlových Varech připravilo nabídku FLY & VISIT pro vlastníky malých letadel
Karlovy Vary (29. 5. 2020) Letiště Karlovy Vary, které je součástí páteřní sítě regionálních letišť České republiky, připravilo pro letošní sezónu, pro majitele a provozovatele malých letadel včetně ultralightů, nový atraktivní balíček služeb s názvem FLY & VISIT. Služba zahrnuje přistávací poplatek, parkování letadla do 48 hodin, asistenci pracovníků handlingu po příletu a před odletem a dopravu do centra města a zpět.

„Cílem této aktivity je nabídnout služby řízeného letiště pro všechny příznivce všeobecného letectví jednoduchou a lákavou formou, podpořit rozvoj letecké turistiky v rámci vzdušného prostoru naší země a dostat do Karlovarského kraje nové návštěvníky z celé ČR,“ vysvětlil náměstek hejtmana Martin Hurajčík.

 Jednatel letiště Jiří Pos upřesnil: „Cena tohoto balíčku je pro letadla s MTOW do 1.000 kg ve výši 1.150 Kč, u letadel s MTOW do 2.000 kg ve výši 1.350 Kč včetně DPH a službu je nutné, i s ohledem na zajištění transferu, objednat minimálně 2 hodiny před přistáním na letišti.“ Letiště má v letních měsících provozní dobu od 8.00 do 19.00 hodin a po celou tuto dobu je k dispozici služba řízení letového provozu, briefing na pracovišti handlingu, včetně zázemí pro přípravu letu a asistence při plnění letadel palivem.

Díky partnerům letiště je možné zprostředkovat s využitím promo kódů i atraktivní ceny ubytování pro náročnou klientelu v Karlových Varech a Mariánských Lázních. „Po dohodě můžeme zajistit smluvní dopravu i do všech ostatních lokalit v kraji,“ dodal Jiří Pos.

Karlovarský kraj je druhým nejmenším regionem v zemi, co do památek, zážitků a přírodních krás patří však k těm nejkrásnějším. Návštěvníky láká nejen na světoznámý lázeňský trojúhelník, kam kromě Karlových Varů patří i město Mariánské Lázně a Františkovy lázně, jež společně kandidují na zápis na seznam kulturního dědictví UNESCO. Lázeňské resorty a hotely aktuálně nabízí svým hostům i různé formy krátkých wellness pobytů, založených na tradici vycházející z využívání přírodních léčivých zdrojů. „Na území kraje najdete i celou řadu významných architektonických památek, včetně hradu Bečov s unikátním relikviářem svatého Maura, hrad Loket, nebo klášter v Teplé. V krajských muzeích a galeriích, v dolu Jeroným či ve Štole č. 1 v Jáchymově navíc můžete až do 31. října využít bezplatné vstupy,“ připomněl náměstek hejtmana Martin Hurajčík. V neposlední řadě Karlovarský kraj, jako kolébka golfu v ČR, nabízí i možnost zahrát si na několika ikonických hřištích v blízkosti samotného letiště Karlovy Vary.

Kontakty:
Letiště Karlovy Vary: https://www.airport-k-vary.cz
Tel.: +420 353 360 611; e-mail: handling@airport-k-vary.cz
 
  
Počet komentářů : 0  |  Přidejte první komentář