Tisková zpráva: Novou leteckou linkou z Moskvy do Karlových Varů přiletěli první cestující

17.02.2018, 12:47
| Tisk

Karlovy Vary (17. 2. 2018) Jeden z nejžádanějších ruských dopravců, nízkonákladová letecká společnost "POBEDA", zahájil v sobotu 17. února 2018 provoz na své nové mezinárodní lince z Moskvy (letiště Vnukovo) do Karlových Varů. Karlovy Vary se tak staly první destinací této společnosti v České republice.

Inaugurační let přivítala na karlovarském letišti vodní slavobrána, přítomni byli zástupci vedení Karlovarského kraje, města Karlovy Vary, ruského konzulátu, hotelů a cestovních kanceláří. Do krajského města přicestovalo více než 180 cestujících a představitelů letecké společnosti, kteří převzali drobné dárky. „Velmi mě těší, že se podařilo díky letecké společnosti POBEDA opět oživit nabídku leteckých linek karlovarského letiště a věřím, že si cestující tuto možnost navštívit nejen Karlovy Vary, ale i ostatní krásná lázeňská města a další místa v regionu, nenechají ujít. Letos chceme také navázat na úspěch sezónních letů do Taškentu a Tel Avivu. Přeji všem cestujícím, aby se jim u nás líbilo,“ uvedl náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

Lety mezi Moskvou a Karlovými Vary budou provozovány 2x týdně novými moderními letadly typu Boeing 737-800 o kapacitě celkem 189 míst. Minimální tarif je 499 rublů včetně všech letištních poplatků. Až do konce zimního letového řádu roku 2018 je v rámci tohoto tarifu nabízeno minimálně 100 letenek. „Očekáváme, že díky novému dopravci se počet odbavených cestujících v roce 2018 více než zdvojnásobí a přiblíží se hranici 50 tisíc lidí,“ vyčíslil ředitel letiště Václav Černý.

 Letecká společnost POBEDA je jediným nízkorozpočtovým leteckým dopravcem na ruském trhu a patří do skupiny Aeroflot. V roce 2017 přepravila POBEDA zhruba 4,6 milionu cestujících, z toho minimálně 350 tisíc letenek nabídla právě za minimální tarif - 499 rublů včetně všech letištních poplatků. Aktuální tarify a trasy jsou zveřejňovány na oficiálních stránkách společnosti POBEDA www.pobeda.aero, více o letovém řádu najdete na stránkách karlovarského letiště: http://www.airport-k-vary.cz/cs/letovy-rad/
 
Počet komentářů : 0 | Přidejte první komentář
Úvodní stránka ~ Cestující a hosté ~ Společnost ~ Pro posádky ~ Tisk ~ Mapa webu
© 2020 Letiště Karlovy Vary s.r.o. ~ Powered by: BeInside.cz