Tisková zpráva: Mírný pokles počtu cestujících v letních měsích

20.09.2012, 16:29
| Letiště

Za období červenec - srpen 2012 bylo na letišti Karlovy Vary odbaveno celkem 17711 cestujících, přičemž za stejné období roku 2011 činil počet odbavených cestujících 18750 cestujících. Objem přepraveného zboží a pošty dosáhl za stejné období celkem 7332 kg. V letošním roce tak již bylo odbaveno celkem 68906 cestujících a 40186 kg zboží a pošty, což je zcela v intencích plánu hospodaření pro rok 2012 a vedení společnosti Letiště Karlovy Vary s. r. o. předpokládá, že plánovaný počet cestujících pro rok 2012 bude naplněn.

I prázdninové měsíce letošního roku potvrzují trend minulých let, kdy je toto období tradičně spojeno s mírným snížením výkonů na letišti v Karlových Varech, což je dáno nižší poptávkou po lázeňských službách a tím snížením počtu přijíždějících hostů v době prázdnin, kteří dávají přednost cestám do tradičních prázdninových (přímořských) destinací.

Hlavní příčinou tohoto poklesu je zejména vývoj počtu cestujících na tradiční lince z/do Moskvy. Zde došlo ke snížení počtu přepravených cestujících o 10,7 %. Protože však počet letů do Moskvy a nabízená kapacita v roce 2012 zůstala na úrovni roku 2011, snížení počtu cestujících jde na vrub poklesu v obsazenosti jednotlivých letů.

Naopak, výpadek počtu cestujících související s ukončením činnosti letecké společnosti Czech Connect Airlines (CCA), která v letním období loňského roku provozovala linku do Jekatěrinburgu, částečně kompenzovaly linky společnosti ČSA do Samary (v provozu teprve od 2. 11. 2011) a Rossiya do Sankt Petěrburgu (v provozu od 7. 8. 2011). Linka do Jekatěrinburgu je i nadále provozována společností Ural Airlines 1x týdně.

Vývoj hospodaření společnosti Letiště Karlovy Vary s. r. o. probíhá dle plánu. Vzhledem k vyšším výnosům, kterých bylo dosaženo oproti plánu v I. pololetí roku lze očekávat, že do hospodaření společnosti se tento drobný výpadek počtu cestujících nijak negativně nepromítne. 

Rovněž dle plánu pokračuje investiční činnost, v průběhu prázdnin byly na základě proběhlých výběrových řízení uzavřeny smlouvy na dodávky nové techniky - vozidla na odmrazování letadel a nového tahače. Tahač pro letadla do hmotnosti 80t byl dodán začátkem září, vozidlo pro odmrazování letadel bude dodáno začátkem zimy. Další výběrová řízení na pořízení letištních prostředků, kterými společnost zajišťuje služby odbavení letadel (pásový dopravník, tahač vozíků pro zavazadla, vozidlo pro catering), již také proběhla. V plánu investic na rok 2012 je však i pořízení dalších prostředků (pozemní zdroj elektrické energie pro letadla a schody pro cestující), které již byly zařazeny do předešlých výběrových řízení, avšak nebyl nebo nemohl být vybrán dodavatel. U těchto prostředků je připravována nová veřejná soutěž, jež bude vyhlášena v nejbližších dnech. 
 

Počet komentářů : 0 | Přidejte první komentář
Úvodní stránka ~ Cestující a hosté ~ Společnost ~ Pro posádky ~ Tisk ~ Mapa webu
© 2020 Letiště Karlovy Vary s.r.o. ~ Powered by: BeInside.cz