Společnost České aerolinie otevřela novou leteckou linku do Samary

05.11.2011, 9:23
| Služby cestujícím

Ve středu večer zahájila letecká společnost České aerolinie pravidelné letecké spojení mezi Karlovými Vary a Samarou v Rusku. V případě ČSA jde o třetí linku, kterou provozuje z Karlových Varů. Doposud ČSA létala do Moskvy a Sankt Petěrburgu a otevřením nové linky do Samary si společnost upevnila pozici nejvýznamnějšího dopravce na karlovarském letišti.

Spojení do Samary bude létat jednou týdně, vždy ve středu večer, podle následujícího letového řádu:

Karlovy Vary Samara Den Linka Typ Platnost do
21:40 04:30 --3---- OK884 319 22.03.2012
Samara Karlovy Vary

19:15 20:10 --3---- OK885 319 22.03.2012

Nové letecké spojení reaguje na zvyšující se poptávku ruské klientely po cestách do Karlových Varů a přilehlých lázeňských oblastí.

Nová letecká linka potvrzuje trend zvyšující se poptávky po cestách do Karlových Varů z oblastí mimo hlavní centra v rámci Ruské federace. Věříme, že půjde o linku úspěšnou a že se poptávka klientely ze Samary a okolí v budoucnu bude zvyšovat tak, aby mohla být přidána ještě další frekvence“, řekl Petr Navrátil, náměstek hejtmana karlovarského kraje.

Jsme rádi, že karlovarské letiště může v krátké době přivítat další cestující z nové destinace. Zahájením letů do Samary se rozšiřuje nabídka letů z našeho letiště na pět pravidelných destinací a věřím, že tato skutečnost je příslibem pro další rozvoj letiště a zároveň dobrým argumentem při jednáních s leteckými dopravci o možnosti rozšíření stávajících nebo zavedení nových leteckých linek z našeho letiště,“ doplnil Václav Černý, ředitel karlovarského letiště.

Samara, (rusky Самара a v letech 1935 až 1991 Kujbyšev) je šestým největším městem Ruska. Leží v evropské části Ruské federace, jihovýchodně od hlavního města Moskvy, na břehu řeky Volhy a žije zde zhruba 1 175 000 obyvatel. Město je správním střediskem Samarské oblasti a je významným střediskem strojírenské výroby. podniky a v sovětském období byla za strategických důvodů uzavřeným městem.

Počet komentářů : 0 | Přidejte první komentář
Úvodní stránka ~ Cestující a hosté ~ Společnost ~ Pro posádky ~ Tisk ~ Mapa webu
© 2020 Letiště Karlovy Vary s.r.o. ~ Powered by: BeInside.cz