Nová letecká linka společnosti Czech Connect Airlines potvrzuje rostoucí zájem o cesty do karlovarského regionu

21.10.2011, 13:26
| Služby cestujícím

Dnešním dnem zahajuje letecká společnost Czech Connect Airlines provoz na své druhé pravidelné lince z karlovarského letiště. Po lince do Jekatěrinburgu, která je v provozu od března letošního roku, budou letouny typu Boeing 737 spojovat Karlovy Vary s desátým největším městem Ruské federace - Rostovem na Donu.

Spojení do Rostova bude létat jednou týdně, vždy ve čtvrtek, podle následujícího letového řádu:

Karlovy Vary Rostov na Donu Den Linka Typ Platnost do
11:25 16:30 ---4--- CQ152 733 22.03.12
Rostov na Donu Karlovy Vary
17:30 18:45 ---4--- CQ153 733 22.03.12

Nové letecké spojení reaguje na zvyšující se poptávku ruské klientely po cestách do Karlových Varů a přilehlých lázeňských oblastí.

Přímé lety z Rostova na Donu do Karlových Varů jsou potvrzením trendu trvalého zvyšování poptávky ruské klientely po cestách do našeho regionu. Jsme rádi, že atraktivita Karlových Varů a celého regionu, zejména pokud jde o nabídku služeb v oblasti turistiky a lázeňství, zůstává pro ruské občany vysoká. Chci zdůraznit skutečnost, kterou považuji za velmi pozitivní, že tato nová letecká linka zejména reaguje na zvyšující se poptávku po cestách do našeho kraje z oblastí mimo hlavní centra v rámci Ruské federace. To je příslibem budoucího rozvoje turistického ruchu a lázeňského průmyslu v našem regionu“, řekl Petr Navrátil, náměstek hejtmana karlovarského kraje.

Letecká linka spojující Rostov na Donu a Karlovy Vary, kterou od dnešního dne začínáme provozovat, je výsledkem našich aktivit při hledání nových trhů a snahou nabídnout nový produkt. Věříme, že aktivitami na nových trzích vygenerujeme poptávku po cestách do Karlových Varů z oblastí, odkud přímé letecké spojení doposud neexistuje, ale kde pro takové spojení vidíme potenciál“, zdůraznil Hubert Pikl, Business Development Director Czech Connect Airlines.

Jsme rádi, že od dnešního dne směřuje na karlovarské letiště další nová letecká linka, která rozšiřuje stávající nabídku pravidelných spojení. Považuji za důležité zdůraznit, že na rozdíl od předcházejících let jsme na karlovarském letišti svědky velmi příjemné situace, kdy jsou otevírány nové linky v zimním období, které je jinak v letecké dopravě obdobím snížené poptávky,“ doplnil Václav Černý, ředitel karlovarského letiště.

Rostov na Donu (Росто́в-на-Дону) je město ležící na jihu evropské části Ruské federace. Je správním střediskem Rostovské oblasti a celého Jižního federálního okruhu. Město bylo založeno v roce 1749, ale název Rostov na Donu ve své dnešní podobě je z roku 1796, kdy získalo práva skutečného města. Dnes žije v Rostově na Donu asi 1 100 000 obyvatel a je tak desátým největším městem v Ruské federaci.

Počet komentářů : 0 | Přidejte první komentář
Úvodní stránka ~ Cestující a hosté ~ Společnost ~ Pro posádky ~ Tisk ~ Mapa webu
© 2021 Letiště Karlovy Vary s.r.o. ~ Powered by: BeInside.cz